Інформація для пацієнтів

1.      Що таке електроенцефалограма (ЕЕГ)

Клітини головно мозку взаємодіють один з одним з допомогою електричних імпульсів. Завдання ЕЕГ- виміряти ці імпульси у режимі реального часу. Під час запису ці імпульси реєструються у вигляді хвиль різної частоти та форми. Саме за наявністю таких хвиль лікар проводить оцінку роботи головного мозку. Дане обстеження схоже до запису електрокардіограми (ЕКГ). Але ЕКГ оцінює роботу серця, а ЕЕГ – головного мозку.

 

 

 

 

2.      Причини для проведення ЕЕГ обстеження.
Характеристика хвиль, які ми отримуємо під час ЕЕГ, дає змогу лікарю оцінити роботу головного мозку. Так наприклад, частота деяких із них прямо пов’язана із віком пацієнта, що дає можливість встановити затримку у розвитку. Але основним завданням ЕЕГ є виявлення патологічної епілептичної активності. Тільки це обстеження (у комплексі з клінічними симптомами) може підтвердити наявність судом у пацієнта, та встановити локалізацію та тип приступу. Також з допомогою ЕЕГ лікар контролює ефективність призначеною терапії.

Апарат ЕЕГ

3.      Як підготуватися до обстеження.

Перш за все потрібно пам’ятати, що ЕЕГ не шкідлива для організму процедура. Вона може проводитись від 20 хв. до декількох годин і навіть днів. Також процедура не болюча. Для її проведення на голівку дитини кріпляться спеціальні електроди, або ж одягається шапочка з уже вмонтованими електродами. Провідність між електродом і шкірою голови здійснюється за допомогою спеціального гелю. Тому дитина може відчувати щось холодне. Усе це потрібно пояснити дитині до процедури. Напередодні процедури необхідно вимити волосся і не використовувати засоби для укладки (гелі, кондиціонери, тощо) – це значно полегшить запис. Якщо призначено запис ЕЕГ під час сну, то необхідно підлаштувати процедуру під режим дитини. У день процедури прокинутись раніше і якомога активніше провести час на свіжому повітрі. Діти грудного віку краще засинають під час годування, тому бажано не годувати дитину до процедури а прикласти до грудей, чи дати пляшечку уже після одягання шапочки (це дуже важливо, оскільки одягання шапочки займає час  і якщо дитина уже спить то прокинеться).

4.      Як поводитись з ліками у день запису ЕЕГ
Режим прийому протисудомних препаратів змінювати не можна. Тому у день запису ЕЕГ ліки приймаються у ті ж години що і завжди (це може бути змінено лише лікуючим лікарем).  Пам’ятайте що відміна чи пропуск  протисудомного препарату може погіршити стан.

5.      Що взяти з собою?
Для дітей грудного віку можна взяти пеленку, змінні підгузники, салфетки, готову суміш для годування  чи напій. Також декілька іграшок, які можна швидко змінювати щоб відволікати увагу дитини.
Старшим дітям також можна взяти іграшки, книжечку. Істи, жувати чи смоктати цукерки під час проведення ЕЕГ не можна. Якщо на вулиці прохолодно можна взяти легку шапочку, оскільки волосся після процедури буде вологим.
Також важливо мати інформацію про ліки які дитина приймає з точними назвами та дозуванням.

6.      Як себе поводити під час процедури?

ЕЕГ Тернопіль
Зазвичай процедура ЕЕГ – стандарт проводиться сидячи. Батьки залишаються з дитиною. Під час процедури потрібно бути якомога спокійнішим, оскільки рухи створюють так звані артефакти на ЕЕГ. Тривалість такого запису близько 30 хв. Під час нього необхідно закривати та відкривати очі, глибоко дихати протягом 1-3 хв (маленьким пацієнтам ми пропонуємо дмухати на вітрячок) а також декілька хвилин запису проводиться у темноті зі спалахами світла різної частоти. Усе це називається функціональними пробами, або методами активації ЕЕГ.
Запис ЕЕГ- сну проводиться лежачи, для маленьких дітей допускається сон на руках у батьків. Якщо у дитини є іграшка без якої вона не може заснути то її потрібно взяти з собою.

7.      Побічні ефекти ЕЕГ
ЕЕГ не має побічних ефектів.
Під час тривалого глибокого дихання можливе відчуття головокружіння, в такому випадку дитина дихає менше запропонованого часу. У деяких дітей з епілепсією глибоке дихання провокує судоми, у цьому разі порадьтесь із Вашим лікуючим лікарем про необхідність гіпервентиляції і попередьте про це до початку запису.

8.      Апарат ЕЕГ
Запис ЕЕГ прводиться на 16-канальному електроенцефалографі компанії  BrainTest  з відео- моніторингом під час запису.

Як працює?

Запис ЕЕГ проводиться на 16-канальному електроенцефалографі компанії  BrainTest  з відео- моніторингом під час запису.

Контакти:

м. Тернопіль,
вул. Коновальця 5.
Медичний кабінет Імпульс.
Телефон для запису: 0680785992, 0662260307

© Copyright, Тернопіль, 2017.